Odnawialne źródła energii

turbina wiatrowa

Coraz więcej krajów szuka alternatyw dla paliw kopalnych, dzięki czemu energia odnawialna staje się szybko rosnącym źródłem wytwarzania energii.

Energia odnawialna w światowych systemach elektroenergetycznych odgrywa już kluczową rolę, która wzrośnie jeszcze bardziej w przyszłości.

ISPOL-PROJEKT oferuje kompleksowe usługi na wszystkich etapach rozwoju energii odnawialnej. Od studiów wykonalności i koncepcji, planowania i projektowania, po pomoc budowlaną, podłączenie do sieci, kontrolę i eksploatację. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w ocenie ekonomicznej wykonalności i projektowaniu elektrowni w ciągle zmieniających się i często wymagających środowiskach, również o złożonych warunkach geologicznych i wysokich obciążeniach sejsmicznych.

Dążymy do znalezienia bezpiecznych i opłacalnych rozwiązań dla wszystkich projektów, dostosowanych do wymagających warunków środowiskowych, z odpowiednimi konstrukcjami zaprojektowanymi w zgodzie z naturą i przy jak najmniejszym ryzyku operacyjnym.

Wspólnie ze specjalistami z Islandii proponujemy nasze usługi z zakresu projektów geotermalnych. Jesteśmy jedną z niewielu firm konsultingowych na świecie, które mają wieloletnie doświadczenie w projektach geotermalnych. Pracownicy EFLA mają duże doświadczenie w rozwoju geotermii i pracowali na całym świecie gromadząc dane we współpracy z czołowymi ekspertami geologicznymi w tej dziedzinie.

Proponujemy nasze usługi w zakresie:

Nasze projekty farm wiatrowych i fotowoltaiki

Nazwa Inwestor Data zakończenia
Modernizacja linii napowietrznych 110 kV lines powiązanych z podłączeniem farm wiatrowych Bąków i Szybowice Selpol S.A. 2016
Budowa farmy wiatrowej Lotnisko CJR Polska Sp. z o.o. 2015
Przyłączenie elektrowni wiatrowej Rąbino o mocy docelowej 37,5 MW do sieci elektroenergetyczej PALTRAK Sp. z o.o. 2014
Wykonanie zmian w projekcie "Budowa farmy wiatrowej Skoczykłody" PBDI S.A. 2015
Projekt budowlany i wykonawczy "Podłączenie farmy wiatrowej SKOCZYKŁODY do sieci elektroenergetycznej" ECO-POWER 2013
Projekt farmy fotowoltaicznej 2MW w Konstantynowie Łódzkim Varitex Ulacha i Wspólnicy Sp. j. 2012
Projekt budowlany "Podłączenie farmy wiatrowej CIESZĘTA do sieci elektroenergetycznej" ECO-WIND 2011
Podłączenie do sieci elektroenergetcznej farmy wiatrowej ŚTEK ELWIATR 2009
Projekt budowlany i wykonawczy: podłączenie do sieci elektroenergetycznej farmy wiatrowej DOBRZYŃ (44MW) Paltrak Sp. z o.o. 2007
Linia kablowa 30 kV. Farma wiatrowa DOBRZYŃ PALTRAK 2006